project-1

Sulechów
Portal miejski
Portal miejski miasta Sulechów to nie tylko aktualności, ale i komfort użytkowania. Dzięki realizacji strony w technologii Responsive Web Design można z niej korzystać na każdym urządzeniu mobilnym.
OPIS PROJEKTU
Serwis miejski w technologii RWD
Przebudowa serwisu internetowego Gminy Sulechów została zrealizowana w celu rozszerzenia dostępności do informacji partnerskich gmin Sulechów – Fürstenwalde oraz dostosowanie do WCAG
Koncepcja i strategia
Realizator portalu został wyłoniony w wyniku przetargu na zamówienie publiczne. Serwis Internetowy Miasta Sulechów zrealizowany przez Trol Intermedia, był współfinansowany ze środków UE.
Projekt graficzny nowego serwisu www został zaprojektowany w taki sposób, aby rozszerzyć dostępność informacji dla gmin partnerskich. Dlatego też, zrealizowaliśmy niemiecką wersję CMS. Serwis powstał w technologii RWD, aby można było go przeglądać w każdym miejscu, na każdym dostępnym urządzeniu mobilnym. Strona została zrealizowana zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności WCAG 2.0
Wdrożenie
Portal zawiera najważniejsze aktualności z miasta Sulechów, kalendarium wydarzeń, galerię i mapy multimedialne. Dzięki wykorzystaniu systemu kafelek i paska banerów strona jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Sondy, ankiety, miejsce na komentarze i publiczny kalendarz spotkań burmistrza pozwalają na dyskusję miedzy użytkownikami a władzami miasta. Jest przyjazny dla mieszkańców, inwestorów i turystów.
Marketing
Portal miasta został zintegrowany z serwisem Facebook. Wdrożyliśmy moduł newslettera, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze informacje odnośnie okolicznych wydarzeń kulturalnych i wiele innych ciekawych aktualności.

project-2

Gmina Kwilcz
Portal miejski
Gmina Kwilcz, niezwykle urokliwa położona na terenie Pojezierza Międzychodzko-Sierakowskiego. To wyjątkowe miejsce do życia i wypoczynku w malowniczych agroturystykach i podróży śladami olędrów i kalwinów.
OPIS PROJEKTU
Gmina na dobrej drodze
Strona została stworzona z myślą nie tylko o mieszkańcach, ale również o turystach i inwestorach. Na stronie głównej serwisu znajduje się kilka zakładek, w pierwszej, NASZA GMINA, znajduje się obszerny opis historii miejscowości, najważniejsze zabytki i osobistości pochodzące z miasta. Kolejna zakładka, TURYSTA, dedykowana jest właśnie dla osób zainteresowanych zabytkami i ciekawymi miejscami w mieście Kwilcz – opis najważniejszych atrakcji turystycznych wraz z fotografiami z pewnością zachęci do odwiedzin. Zakładka INWESTOR stworzona została w trzech językach (polskim, niemieckim i angielskim), aby ułatwić odnalezienie najważniejszych informacji o mieście i okolicy.
MIESZKANIEC to zbiór informacji o osobach zajmujących się najważniejszymi sprawami w mieście – z łatwością można odnaleźć tam potrzebne informacje i zadać pytanie odpowiedniej osobie. Ostatnia zakładka, W OBIEKTYWIE, zawiera plik pdf do pobrania, w którym to znajduje się ogromna mnogość fotografii zrobionych w Kwilczu.
Koncepcja i strategia
Serwis został zaprojektowany w taki sposób aby zawierał wszystkie najważniejsze informacje, stąd pasek aktualności, galeria oraz na bieżąco aktualizowana pogoda. Dodatkowym atutem jest aktualny kalendarz wydarzeń.

W założeniu komunikacja miała być prosta i intuicyjna - system banerowy, pasek wiadomości oraz kolorowe kafelki ułatwiają poruszanie się po stronie. Dodatkowym atutem http://www.kwilcz.pl/ jest translator Google oraz statystyki odwiedzin.

Storna powstała w wersji responsywnej RWD, dzięki temu korzystanie z niej za pomocą tabletu czy telefonu jest łatwe i przyjemne.
Wdrożenie
Do zarządzania stroną wdrożyliśmy nasze autorskie oprogramowanie 2ClickCMS. Użyto technologii PHP, MySQL, JavaScript oraz AJAX. Został dostosowany dla osób niepełnosprawnych zgodny z WCAG 2.0

project-3

Urząd Miasta Czarnków
Portal miejski
Portal został wykonany w technologii responsywnej i w propozycji kafli newsów, w których łatwo na bieżąco monitorować najważniejsze wydarzenia w życiu kulturalnym i społecznym miasta.
OPIS PROJEKTU
Miasto z charakterem
Innowacyjny Serwis Internetowy Miasta Czarnków, to nie tylko miejsce najważniejszych informacji o mieście, zbiór kontaktów i adresów - to miejsce wirtualnych spotkań z burmistrzem, ważnymi zabytkami, ale i turystycznymi atrakcjami miasta.
W pełni responsywny i przyjazny dla użytkownika.
Koncepcja i strategia
Serwis Internetowy Miasta Czarnków został wykonany w ramach konkursu ogłoszonego przez UM Czarnków. Dotyczył on projektu graficznego nowego serwisu www. Każda z zaproszonych do konkursu firm miała zaprezentować swoją propozycję. Komisja wybierająca wykonawcę nie wiedziała czyje propozycje ocenia - wszystkie oferty zostały wysłane w zamkniętych, nieoznakowanych kopertach. Nagrodą było wykonanie portalu dla UM Czarnków i to nas wybrało gremium komisyjne.
Wdrożenie
Ciekawe moduły, które pojawiły się na portalu to forum z burmistrzem z możliwością zadawania pytań po zalogowaniu się na Facebooka, interaktywna mapa miasta, tłumaczenie strony na wiele języków poprzez Translator Google.
Portal został przygotowany zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności WCAG 2.0
Marketing
Portal miasta Czarnków zintegrowany został z serwisami Facebook i YouTube. Do strony został podpięty newsletter z najważniejszymi informacjami z miasta i okolic.

project-4

UMiG Wronki
Portal miejski
Miasto Wronki usytuowane nad rzeką Wartą, na skraju Puszczy Noteckiej, mające do zaoferowania przepiękną przyrodę z jej skarbami (grzyby, lasy) ale nie tylko! Zakłady produkcyjne używające najnowocześniejszej technologii, skarby architektury i liczne szlaki turystyczne.
OPIS PROJEKTU
Wronki Cię zaskoczą.
Pragnęliśmy stworzyć portal, który w pełni spełni oczekiwania nie tylko mieszkańców, ale i potencjalnych turystów oferując im szeroki zakres funkcjonalności. Nowy serwis Miasta Wronki jest atrakcyjny wizualnie dzięki stworzonemu na potrzeby portalu layoutowi graficznemu w wersji responsywnej RWD. Serwis ma w sposób przyjazny pokazywać zarówno aktualności z życia miasta, jak i informacje interesujące z punktu widzenia jego mieszkańców, turystów, a także inwestorów.
Koncepcja i strategia
Celem portalu było poprawienie jakości komunikacji z mieszkańcami Wronek, czytelne menu dhtml, kalendarz wydarzeń zintegrowany z aktualnościami, galerią wydarzeń, slider news i pasek wiadomości mają nie tylko ułatwić komunikację ale zachęcić do udziału w najważniejszych wydarzeniach miasta. Integracja portalu z kanałami social media, powiadomienie sms, opcja „Zadaj pytanie” ułatwią komunikację mieszkańca. Wronki, dzięki nowej stronie mają być postrzegane jako miasto nowoczesne idące z duchem czasu, a nawet wyznaczające nowe trendy. Na stronie znajduje się translator Google tłumaczący na 90 języków.
Wdrożenie
Do zarządzania stroną wdrożyliśmy nasze autorskie oprogramowanie 2click CMS. Użyto technologii PHP, MySQL, JavaScript oraz AJAX. Został dostosowany dla osób niepełnosprawnych zgodny z WCAG 2.0
Marketing
Newsletter to główne narzędzie marketingowe, portal jest też zintegrowany z kanałami social media. Opcja „sonda” umożliwia uzyskanie informacji zwrotnej od mieszkańców miasta, a system banerowy umożliwia zarządzanie i tworzenie statystyk banerów promocyjnych.

project-5

Szlak-notecki
Portal miejski
Serwis www poświęcony promowaniu turystyki w pobliżu rzeki Noteć oraz na terenie Puszczy Noteckiej. Został stworzony w ramach współpracy czterech lokalnych grup działania.
OPIS PROJEKTU
Wyszukiwarka wyjątkowych szlaków turystycznych
Wyjątkowe tereny znajdujące się wokół rzeki Noteć idealnie nadają się do uprawiania turystyki. Mnogość oraz różnorodność szlaków turystycznych wymagała szczególnego opisania oraz zaprezentowania wszystkich atrakcji i walorów regionu. Tym celom służy nowoczesny serwis internetowy, będący doskonałym źródłem informacji dla osób zainteresowanych ciekawym spędzeniem wolnego czasu.
Koncepcja i strategia
Celem portalu jest inwentaryzacja oraz ciekawe przedstawienie dostępnych szlaków turystycznych. Portal spełnia funkcje praktyczne, jest źródłem informacji oraz zachęca do odwiedzania nadnoteckich terenów. Ma być prostą w użytkowaniu wyszukiwarką.
Wdrożenie
Dla zwiększenia przejrzystości oraz usprawnienia wyszukiwania szlaki zostały podzielone na trzy kategorie: piesze, rowerowe oraz konne. Każda propozycja została szczegółowo opisana – długość, ogólna charakterystyka, nawierzchnia oraz ciekawe miejsca na szlaku. Dodatkowo na stronie dostępne są mapy z poszczególnymi szlakami. Serwis został oparty na intuicyjnym oprogramowaniu 2ClickCMS.
Marketing
Na portalu wdrożyliśmy moduł newsletter, umożliwiający regularną komunikację z odbiorcami oraz sondę, która dostarcza oceny funkcjonalności serwisu. Poza tym na stronie znajduje się reklama założycieli, lokalnych grup działania, która przekierowuje na ich strony www i dostarcza dodatkowych informacji.

project-6

Miasto i Gmina Trzciel
Portal miejski
Trzciel to swoista oaza ciszy i spokoju. Miejscowość położona nad Obrą, pomiędzy jeziorami we wschodniej części województwa lubuskiego, to miejsce idealne do wypoczynku, z bogatą ofertą turystyczną. W serwisie internetowym stawia na nowoczesną, skuteczną komunikację.
OPIS PROJEKTU
Najważniejsza jest bieżąca komunikacja
Projekt serwisu internetowego dla Trzciela prezentuje otwartość w stosunku do mieszkańców oraz turystów, szukających w regionie wytchnienia od codzienności. Informacje z życia miasta pełnią kluczową rolę w sposobie prezentacji treści. Dzięki nim mieszkańcy uczestniczą na bieżąco w życiu miasta i gminy, a turyści mają świadomość wydarzeń, w których warto wziąć udział.
Koncepcja i strategia
Zespół kreatywny podjął się zadania przedstawienia w sposób atrakcyjny, a zarazem czytelny, istotnych informacji na stronie. W głównej sekcji znajduje się animowany, trzyczęściowy slider z najnowszymi i wyróżnionymi artykułami. Po lewej stronie witryny odbiorca trafia na wyraźny podział tematyczny, dzięki czemu bez problemu może odnaleźć to, czego szuka. Na samej górze oraz na dole strony znajduje się odnośnik do galerii. Wdrożyliśmy również zróżnicowane możliwości kontaktu.
Wdrożenie
Aby zarządzanie serwisem było proste, wdrożono system 2Click CMS. Zastosowano technologie: PHP, MySQL, JavaScript oraz Flash. Strona znalazła się na dedykowanym hostingu na platformie Trol InterMedia. Do projektu wprowadzono zmienne menu, dzięki któremu użytkownik bez problemu dociera do pożądanych danych. Wdrożono również moduły: aktualności, slider news, galeria.
Marketing
Na stronie pojawił się moduł newsletter, umożliwiający wysyłkę wiadomości do użytkowników z bazy, system banerowy oraz kalendarz wydarzeń, jakie mają miejsce w mieście. Wdrożono również moduł ogłoszenia, aktywny pasek banerów oraz wtyczki społecznościowe (Facebook, YouTube).

project-7

UW w Bydgoszczy
Portal Urzędu Wojewódzkiego
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, to miejsce, gdzie najważniejsze jest rzetelne informowanie oraz szybki dostęp do danych. Realizacja portalu dla Urzędu jest naszą kolejnym udanym projektem dla jednostki samorządowej, powstałym w wyniku wygranego przetargu.
OPIS PROJEKTU
Rzetelne informowanie podstawą samorządności.
Stworzenie portalu internetowego dla Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz administracji zespolonej województwa kujawsko-pomorskiego odbyło się w ramach projektu „Budowa narzędzi e-Administracji w oparciu o zintegrowany system zarządzania sprawami dla rządowej administracji zespolonej województwa kujawsko-pomorskiego”.
Koncepcja i strategia
Celem portalu jest przede wszystkim uskutecznić system komunikacji z mieszkańcami Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Portal spełnia dla nich głównie funkcje praktyczne, jako publiczna przestrzeń, w której mogą w szybki i skuteczny sposób dotrzeć do pożądanych informacji. Naszym zadaniem było więc stworzenie serwisu, który w atrakcyjny, ale intuicyjny sposób będzie realizował określone cele komunikacyjne.
Wdrożenie
Do zarządzania stroną wdrożyliśmy nasze autorskie oprogramowanie 2click CMS. Użyto technologii PHP, MySQL, JavaScript oraz Flash. Portal posiada dwie wersje językowe oraz takie moduły jak: aktualności, slider news, a więc najważniejsze informacje przedstawione w postaci slajdera, galerię.
Marketing
Na portalu wdrożyliśmy moduł newsletter, umożliwiający regularną komunikację z odbiorcami oraz system banerowy, umożliwiający zarzadzanie banerami promocyjnymi wraz ze statystyką wizyt w sekcjach przez nie promowanych. Wdrożono również moduł „Sonda”, umożliwiający otrzymanie komunikatu zwrotnego ze strony odbiorców.

project-8

Miasto Piła
Portal miejski
Komunikacja miasta z jego mieszkańcami to podstawa udanych relacji i rozwoju. Nowy serwis internetowy dla Urzędu Miasta Piła, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, oczekujących sprawdzonego i szybkiego źródła informacji.
OPIS PROJEKTU
Nowoczesne miasto, nowoczesne sposoby komunikowania się.
Projekt strony internetowej Miasta Piła, jest przede wszystkim obietnicą nowej jakości w przekazie informacji. Serwis ma w sposób przyjazny pokazywać zarówno aktualności z życia miasta, jak i informacje interesujące z punktu widzenia jego mieszkańców, turystów, a także inwestorów. Wymaga to projektu zgodnego z zasadami usability, ale i modułów promocyjnych oraz właściwego podziału na kategorie tematyczne.
Koncepcja i strategia
Celem portalu jest przede wszystkim uskutecznić system komunikacji z mieszkańcami Piły i okolic. Serwis ma realizować potrzebę informacji mieszkańców, zmniejszając ilość zapytań z ich strony. Zadaniem zespołów programistycznego i kreatywnego było również zaproponowanie rozwiązań, przedstawiających Miasto Piła, jako atrakcyjne i nowoczesne, otwarte na swoich odbiorców na różnych polach życia publicznego.
Wdrożenie
Do zarządzania stroną wdrożyliśmy nasze autorskie oprogramowanie 2click CMS. Użyto technologii PHP, MySQL, JavaScript oraz Flash. Portal posiada pięć wersji językowych (polska, angielska, niemiecka, rosyjska, francuska) oraz szereg multimedialnych narzędzi i funkcjonalności takich jak: wirtualny spacer, galerie tematyczne, sonda, rozszerzona baza turystyczna. Otrzymał również dedykowany hosting na platformie Trol InterMedia.
Marketing
Na portalu wdrożyliśmy moduł newsletter, umożliwiający regularną komunikację z odbiorcami oraz system banerowy, umożliwiający zarzadzanie banerami promocyjnymi wraz ze statystyką wizyt w sekcjach przez nie promowanych. Wdrożono również moduł „Sonda”, umożliwiający otrzymanie komunikatu zwrotnego ze strony odbiorców. Realizacja objęła narzędzia promocyjne miasta, takie jak wirtualny spacer, czy rozszerzona baza turystyczna.

project-9

Malbork Welcome Center
Portal promocyjny
Wychodząc naprzeciw internautom poszukującym informacji o Malborku, Malbork Welcome Center uruchomiło nowoczesną stronę startową (tzw. homepage) strony www.malbork.pl , która zapewnia dostęp do najczęściej używanych malborskich witryn www w Internecie.
OPIS PROJEKTU
Malbork Welcome Center
Nowa wersja witryny została przygotowana graficznie przez firmę TROL InterMedia, a strona wdrożona została przez Malbork Welcome Center oraz Wydział Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miasta Malborka.Wychodząc naprzeciw internautom poszukującym informacji o Malborku, Malbork Welcome Center uruchomiło nowoczesną stronę startową (tzw. homepage) strony www.malbork.pl , która zapewnia dostęp do najczęściej używanych malborskich witryn www w Internecie.

project-10

Doradca zawodowy
WUP w Zielonej Górze
Portal projektu "Doradca zawodowy" dla Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze
OPIS PROJEKTU
Razem twórzmy sukces
Partnerstwo lokalne promujące efektywną, ukierunkowaną na cele i transfer wiedzy - współpracę, gdzie podmioty nawzajem się wzbogacają , otwierając się na bogactwo wiedzy i doświadczeń innych.

project-11

Strzelin
Portal miejski
Strzelin to nowoczesne miasto na Dolnym Śląsku, pełne śladów historii, ale nastawione na dialog ze swoimi mieszkańcami. Nowa strona internetowa miasta to przede wszystkim źródło sprawdzonych informacji i nowinek z jego dynamicznego życia.
OPIS PROJEKTU
Jeden serwis dla wielu podmiotów.
Serwis miasta i gminy Strzelin to obietnica jasnych komunikatów skierowanych do jego mieszkańców. Utrzymany w barwach miasta, przejrzyście prezentuje jego ofertę. Na pierwszym miejscu stawia informowanie odbiorców o tym, co się aktualnie dzieje w mieście, ale i u partnerów, których informacje przewijają się wśród innych.
Koncepcja i strategia
Projekt miał na celu stanowić źródło informacji dla mieszkańców Strzelina, powiatu oraz miejscowości partnerskich. Zadaniem zespołu programistycznego było zespolenie i nadanie jednolitego charakteru kilku stronom samorządowym podmiotów ściśle ze sobą współpracujących. Każdy z podmiotów posiada własne barwy, ale witryny utrzymane są w podobnym stylu.
Wdrożenie
W portalu wdrożono system zarządzania treścią 2Click CMS. Zastosowano technologie: PHP, MySQL, JavaScript oraz Flash. Strony znalazły się na dedykowanym hostingu na platformie Trol InterMedia. Wdrożono moduły: aktualności, slider news, galeria, indywidualny nagłówek flash dopasowany do każdej strony z projektu Strzelin.
Marketing
Na stronie wprowadzono moduł newsletter, umożliwiający wysyłkę wiadomości do użytkowników z bazy, system banerowy oraz kalendarz wydarzeń, jakie mają miejsce w mieście. Wdrożono również moduł sonda, umożliwiający zebranie opinii odwiedzających strony na pożądany przez nas temat.

project-12

Miasto Płońsk
Portal miejski
Płońsk to ponad 600 letnie miasto z tradycjami i bogatą historią. Inwestycja w serwis miejski to nie tylko szansa na zaprezentowania turystycznych walorów miasta, ale i uskutecznienie komunikacji z jego mieszkańcami. Nowy serwis jest narzędziem informowania oraz promocji atrakcji Płońska.
OPIS PROJEKTU
Strona www to skuteczne narzędzie promocji miasta.
Strona miasta Płońsk jest miejscem, w którym spotykają się osoby zainteresowane doraźnym zdobyciem informacji na temat Płońska, jak i mieszkańcy, chcący być na bieżąco, z tym, co się dzieje w mieście. Projekt musi więc łączyć w sobie atrakcyjne przedstawienie miasta i jego oferty turystycznej/gospodarczej, z wyraźnym wyodrębnieniem informacji potrzebnych jego mieszkańcom.
Koncepcja i strategia
Celem portalu jest promocja miasta Płońsk oraz komunikacja z jego mieszkańcami. Zespół kreatywny skupił się na projekcie atrakcyjnego i intuicyjnego serwisu, który w sposób przejrzysty prezentuje treści z różnych kategorii i o różnym targecie. Zespół programistyczny miał za zadanie znaleźć moduły, dzięki którym serwis będzie przyjazny użytkownikom.
Wdrożenie
Do zarządzania stroną wdrożyliśmy nasze autorskie oprogramowanie 2click CMS. Użyto technologii PHP, MySQL, JavaScript oraz Flash. Portal posiada szereg multimedialnych narzędzi i funkcjonalności takich jak: aktualności, umożliwiające publikację informacji, slider news, dający możliwość jej wyróżnienia, czy galerię. Wdrożono również moduł „pogoda”, pokazujący aktualną aurę w regionie.
Marketing
Na portalu wdrożyliśmy moduł newsletter, umożliwiający regularną komunikację z odbiorcami oraz system banerowy, dający możliwość zarzadzania banerami promocyjnymi wraz ze statystyką wizyt w sekcjach przez nie promowanych. Został wdrożony również kalendarz wydarzeń, promujący konkretne wydarzenia w mieście.
IT Future 2014
I miejsce w kategorii
E-commerce
Innovation
Trol Intermedia
HIT Wielkopolski
Nagroda w kategorii
Innowacyjne
e-rozwiązania
Trol Intermedia
Ekomers 2014
Nominacja w kategorii
Najlepsza platforma
sklepowa
2ClickShop
Ekomers 2014
III miejsce w kategorii
Najlepsza agencja oferująca
usługi wdrożeniowe
Trol Intermedia
Ekomers 2014
Nominacja w kategorii
Innowacja roku
Real-Time Exchange Data
2ClickShop
Zaufało nam ponad 2000 klientów
Poczta 2ClickShop Skontaktuj się z nami
Zaznacz przycisk “Tak”, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług https://www.trol.pl w tym także zbieranych w plikach cookies oraz w formie zautomatyzowanego profilowania  przez nas i naszych zaufanych partnerów, w celach marketingowych w tym w formie zautomatyzowanego profilowania. Skutkiem ww. przetwarzania danych będzie analiza danych osobowych i statystycznych. Dane będą używane w celach marketingowych, w tym w celu profilowania, przez okres korzystania z usług Administratora. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wysyłając wiadomość email na adres: trol@trol.pl. Polityka Prywatności – Pliki Cookies, znajduje się TUTAJ. TAK